ALT4532-171-T001
Mfr.Part #
ALT4532-171-T001
Manufacturer
TDK Corporation
Description
XFRMR LAN 1CT:1CT 170UH
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Pulse Transformers
Inductance :
170μH
Number of Pins :
6
Current Rating :
8mA
ECCN Code :
EAR99
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Turns Ratio - Primary:Secondary :
1:1
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Insertion Loss (dB) :
2.5 dB
Height :
2.2mm
Series :
ALT
REACH SVHC :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
8mA
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Mount :
Surface Mount
Depth :
3.2mm