AIB6G32-25SC-B30
Mfr.Part #
AIB6G32-25SC-B30
Description
CONN PLUG FMALE 25POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shell Size - Insert :
Number of Positions :
25
Feature :
Coupling Nut, Heat Shrink Adapter
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Free Hanging (In-Line)
Datasheets
AIB6G32-25SC-B30
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 25 Positions Crimp Gold Olive Drab Chromate over Cadmium Bulk N (Normal) Reverse Bayonet Lock
AIB6G32-25SC-B30 Overview
AIB6G32-25SC-B30 Features
AIB, MIL-5015 Derivative series
AIB6G32-25SC-B30 Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
AIB6G32-25SC-B30 Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER