AHDP06-24-21PR-WTA
Mfr.Part #
AHDP06-24-21PR-WTA
Description
CONN PLUG HSNG MALE 21POS INLINE
Stock
137
In Stock :
137
DuraMate™ AHDP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Ingress Protection :
IP67/69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
For Male Pins
Contact Shape :
Circular
Feature :
Coupling Nut
Keyed
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Positions :
21 (Radsok)
Plug Housing
Published :
2017
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Shell Size - Insert :
24-21
Bayonet Lock
Amphenol Sine Systems AHDP06-24-21PR-WTA
AHDP06-24-21PR-WTA Overview
AHDP06-24-21PR-WTA Features
DuraMate™ AHDP series
AHDP06-24-21PR-WTA Applications
There are a lot of Amphenol Sine Systems Corp
AHDP06-24-21PR-WTA Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT