AHDP04-24-23SR-SRA
Mfr.Part #
AHDP04-24-23SR-SRA
Description
CONN RCPT HSG FMALE 23POS PNL MT
Stock
500
In Stock :
500
Active
Color :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Subcategory :
Automotive Connectors
Product Category :
Automotive Connectors
Type :
For Female Sockets
Shell Size - Insert :
24-23
Product Type :
Mounting Style :
Cable Mount / Free Hanging
Number of Positions :
23
Shell Finish :
Product :
Connectors
Includes :
Base Product Number :
AHDP04
Contact Gender :
Socket (Female)
Note :
Contacts Not Included; Jam Nut Not Included
Contact Size :
16
Panel Mount
Amphenol Sine Systems AHDP04-24-23SR-SRA
Receptacle Housing Thermoplastic Panel Mount 23 Positions - Keyed Bayonet Lock
AHDP04-24-23SR-SRA Overview
AHDP04-24-23SR-SRA Features
DuraMate? AHDP series
AHDP04-24-23SR-SRA Applications
There are a lot of Amphenol Sine Systems Corp
AHDP04-24-23SR-SRA Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT