AHC50-4R9M-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AHC50-4R9M-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
4.9UH 20% AXIAL HASH CHOKE
Stock
4
In Stock :
4
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
15 A
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.600" Dia x 1.380" L (15.24mm x 35.05mm)
Type :
Drum Core, Wirewound
Q @ Freq :
Inductance :
4.9 μH
Tolerance :
±20%
Package :
Tray
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Iron
Ratings :
Mounting Type :
Through Hole
Height - Seated (Max) :
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Features :
Series :
DC Resistance (DCR) :
16mOhm Max
Datasheets
AHC50-4R9M-RC
Allied Components International AHC50-4R9M-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD