AGLN015V2-QNG68
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AGLN015V2-QNG68
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
68-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 49 I/O 68QFN
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Gates :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
880μm
Number of I/O :
49
Operating Temperature :
-20°C~85°C TJ
Min Operating Temperature :
-20°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Length :
8mm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Supplier Device Package :
68-QFN (8x8)
Base Part Number :
AGLN015
Max Frequency :
250MHz
Packaging :
Tray
Min Supply Voltage :
1.14V
Width :
8mm
Operating Supply Voltage :
1.5V
Voltage - Supply :
1.14V~1.575V
Max Supply Voltage :
1.575V
Package / Case :
68-VFQFN Exposed Pad
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Series :
IGLOO nano
Operating Supply Current :
6µA
Max Operating Temperature :
70°C