AGH150-48S05P-6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AGH150-48S05P-6
Manufacturer
Artesyn Embedded Power
Package / Case
8-DIP Module, 1/2 Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 5V 150W
Manufacturer :
Artesyn Embedded Power
Product Category :
Number of Outputs :
1
Package / Case :
8-DIP Module, 1/2 Brick
Voltage - Output 1 :
5V
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tray
Applications :
ITE (Commercial)
Power (Watts) :
150W
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Input (Max) :
75V
Type :
Isolated Module
Published :
Efficiency :
93.5%
Size / Dimension :
2.40Lx2.28W x 0.41 H 61.0mmx57.9mmx10.4mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Input (Min) :
36V
Current - Output (Max) :
30A
Series :
AGH150 (150W)