AGGBP.SLS.18A.07.0060A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AGGBP.SLS.18A.07.0060A
Manufacturer
Taoglas
Description
5.9GHZ DSRC / C-V2X PATCH ANTENN
Stock
266
In Stock :
266
Manufacturer :
Taoglas
Product Category :
RF Antennas
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Bands :
3
Frequency (Center/Band) :
1.561GHz 1.575GHz 1.602GHz
Height (Max) :
0.337 8.57mm
Gain :
1dBi, 1.38dBi, 1.15dBi
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Beidou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
RF Family/Standard :
Navigation
Feature :
Cable - 60mm, LNA, Filter
Termination :
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Antenna Type :
Ceramic Patch
Frequency Group :
UHF 1GHz~2GHz
Taoglas AGGBP.SLS.18A.07.0060A
3 Bands Ceramic Patch UHF 1GHz~2GHz Surface Mount U.FL (UMCC), IPEX MHF1 1.561GHz 1.575GHz 1.602GHz 1dBi, 1.38dBi, 1.15dBi 0.337 8.57mm Beidou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS