AFG24S100HR5
- Mfr.Part #
- AFG24S100HR5
- Manufacturer
- NXP Semiconductors
- Package / Case
- NI-360H-2SB
- Datasheet
- Download
- Description
- IC TRANS RF LDMOS
- Manufacturer :
- NXP Semiconductors
- Product Category :
- Transistors - FETs, MOSFETs - RF
- Packaging :
- Tape and Reel (TR)
- Published :
- 2014
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Frequency :
- 1MHz~2.5GHz
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- Not Applicable
- Package / Case :
- NI-360H-2SB
- Voltage - Rated :
- 50V
- Gain :
- 16.3dB
- Factory Lead Time :
- 16 Weeks
- Power - Output :
- 100W