AFFC-100-21-051-11
Mfr.Part #
AFFC-100-21-051-11
Description
FFC CABLE 1.00MM 21 CONDUCTOR 51
Number of Conductors :
21
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type :
FFC, FPC
Length :
2.000 50.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pitch :
0.039 1.00mm
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm