AFFC-100-18-127-11
Mfr.Part #
AFFC-100-18-127-11
Description
FFC CABLE 1.00MM 18 CONDUCTOR 12
Number of Conductors :
18
Published :
Length :
5.000 127.00mm
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pitch :
0.039 1.00mm
Factory Lead Time :
23 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Cable Type :
FFC, FPC
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm