AFFC-100-18-076-11
Mfr.Part #
AFFC-100-18-076-11
Description
FFC CABLE 1.00MM 18 CONDUCTOR 76
Product Category :
Number of Conductors :
18
Pitch :
0.039 1.00mm
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
23 Weeks
Cable Type :
FFC, FPC
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm
Length :
3.000 76.20mm