AFFC-100-17-203-11
Mfr.Part #
AFFC-100-17-203-11
Description
FFC CABLE 1.00MM 17 CONDUCTOR 20
Product Category :
Factory Lead Time :
23 Weeks
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Conductors :
17
Cable Type :
FFC, FPC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Length :
8.000 203.20mm
Pbfree Code :
yes
Pitch :
0.039 1.00mm
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm