AFFC-100-07-051-11
Mfr.Part #
AFFC-100-07-051-11
Description
FFC CABLE 1.00MM 7 CONDUCTOR 51M
Number of Conductors :
7
Cable Type :
FFC, FPC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
23 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Pitch :
0.039 1.00mm
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm
Pbfree Code :
yes
Length :
2.000 50.80mm