AFFC-100-04-305-11
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AFFC-100-04-305-11
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
FFC CABLE 1.00MM 4 CONDUCTOR 305
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm
Number of Conductors :
4
Pitch :
0.039 1.00mm
Factory Lead Time :
23 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Cable Type :
FFC, FPC
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Pbfree Code :
yes
Length :
12.0 304.8mm