AFFC-050-16-153-11
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AFFC-050-16-153-11
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
CABLE FFC 16POS 0.50MM 6"
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type :
FFC, FPC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pitch :
0.020 0.50mm
Length :
6.000 152.40mm