AFFC-050-16-076-11
Mfr.Part #
AFFC-050-16-076-11
Description
CABLE FFC 16POS 0.50MM 3"
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Conductors :
16
Pitch :
0.020 0.50mm
Published :
Cable Type :
FFC, FPC
Length :
3.000 76.20mm