AFDI00191909470M06
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AFDI00191909470M06
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Radial, 3 Leads
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR CHOKE
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
35.2mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
Current - Saturation (Isat) :
8A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-50°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.350" (8.90mm)
Material - Core :
Metal
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Type :
Drum Core, Wirewound
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Mounting Type :
Through Hole
Inductance :
47 µH
Features :
Current Rating (Amps) :
8 A
Package / Case :
Radial, 3 Leads
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.768" L x 0.748" W (19.50mm x 19.00mm)
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
AFDI
Chilisin Electronics AFDI00191909470M06
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD