AFD58-14-19PX-6141
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AFD58-14-19PX-6141
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN RCPT HSNG MALE 19POS PNL MT
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Connector Type :
Crimp, Receptacle
Fastening Type :
Bayonet
Packaging :
Bulk
Number of Positions :
19
Mount :
Flanges, Panel
Ratings :
Environment Resistant
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Crimp, Receptacle 19 Positions Bulk Bayonet
AFD58-14-19PX-6141 Overview
AFD58-14-19PX-6141 Features
AFD58-14-19PX-6141 Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
AFD58-14-19PX-6141 Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT