AFD56-22-41SW-6233
Mfr.Part #
AFD56-22-41SW-6233
Description
CONN PLUG HSG FMALE 41POS INLINE
Voltage - Rated :
2.3kV
Fastening Type :
Bayonet
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Current Rating :
7.5A
Number of Contacts :
Free Hanging
Circular, Crimp, Plug Aluminium 41 Positions Bulk Bayonet
AFD56-22-41SW-6233 Overview
AFD56-22-41SW-6233 Features
AFD56-22-41SW-6233 Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
AFD56-22-41SW-6233 Circular Connectors applications.
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT