AFD56-14-19PY-6139
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AFD56-14-19PY-6139
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN PLUG HSNG MALE 19POS INLINE
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Ratings :
Environment Resistant
Packaging :
Bulk
Number of Positions :
19
Fastening Type :
Bayonet
Connector Type :
Crimp, Plug
Mount :
Free Hanging
Crimp, Plug 19 Positions Bulk Bayonet
AFD56-14-19PY-6139 Overview
AFD56-14-19PY-6139 Features
AFD56-14-19PY-6139 Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
AFD56-14-19PY-6139 Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT