AFD56-14-15PN-6141
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AFD56-14-15PN-6141
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN PLUG HSNG MALE 15POS INLINE
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Ratings :
Environment Resistant
Mount :
Free Hanging
Number of Positions :
15
Packaging :
Bulk
Fastening Type :
Bayonet
Connector Type :
Crimp, Plug
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Crimp, Plug 15 Positions Bulk Bayonet
AFD56-14-15PN-6141 Overview
AFD56-14-15PN-6141 Features
AFD56-14-15PN-6141 Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
AFD56-14-15PN-6141 Circular Connectors applications.
  • Audio/Video devices
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT