AFD51-14-19PY-6140
Mfr.Part #
AFD51-14-19PY-6140
Description
CONN RCPT HSNG MALE 19POS INLINE
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Non-RoHS Compliant
Number of Pins :
Bayonet Lock
Factory Lead Time :
12 Weeks
Orientation :
Y
19
Receptacle Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Nickel 19 Positions Bulk Bayonet Lock Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-26482 G Series II, AFD
AFD51-14-19PY-6140 Overview
AFD51-14-19PY-6140 Features
MIL-DTL-26482 G Series II, AFD series
AFD51-14-19PY-6140 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
AFD51-14-19PY-6140 Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT