AFD51-14-19PX-LC
Mfr.Part #
AFD51-14-19PX-LC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 19POS INLINE
20
Published :
Orientation :
X
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Bayonet Lock
Datasheets
AFD51-14-19PX-LC
Receptacle Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Nickel 19 Positions Bulk Bayonet Lock Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-26482 G Series II, AFD
AFD51-14-19PX-LC Overview
AFD51-14-19PX-LC Features
MIL-DTL-26482 G Series II, AFD series
AFD51-14-19PX-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
AFD51-14-19PX-LC Circular Connectors applications.
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT