AFD50-14-15PY-6140
Mfr.Part #
AFD50-14-15PY-6140
Description
CONN RCPT HSNG MALE 15POS PNL MT
Fastening Type :
Bayonet
Number of Positions :
15
Connector Type :
Crimp, Receptacle
Flanges, Panel
Crimp, Receptacle 15 Positions Bulk Bayonet
AFD50-14-15PY-6140 Overview
AFD50-14-15PY-6140 Features
AFD50-14-15PY-6140 Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
AFD50-14-15PY-6140 Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT