AFC10.7MA25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AFC10.7MA25
Manufacturer
Abracon
Package / Case
3-SIP, 2.50mm pitch
Datasheet
Download
Description
CER FILTER 10.7MHZ LOW PASS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Ceramic Filters
Reach Compliance Code :
Compliant
Impedance :
330Ohm
Package :
Bag
Length :
7mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
4mm
Series :
AFC10.7M
Height (Max) :
0.283 7.20mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.157W 7.00mmx4.00mm
Additional Feature :
Bulk
Frequency :
10.7MHz
Mounting Type :
Through Hole
Filter Type :
Low Pass
Product Status :
Obsolete
Pbfree Code :
No
Insertion Loss :
2.5dB
Packaging :
Box
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Package / Case :
3-SIP, 2.50mm pitch