AFBC-Q0805-151-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AFBC-Q0805-151-T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
BEAD 150 0.8A 200M
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Length :
2 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Current Rating (Max) :
800mA
Filter Type :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage Rating :
Width :
1.25 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Type :
Automotive Ferrite Chip Beads
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency :
150 Ohms @ 100 MHz
Series :
AFBC-Q0805
RoHS :
Details
Height :
0.5 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
100 MHz
Impedance :
150 Ohms
DC Resistance (DCR) (Max) :
200mOhm
Features :
Automotive
Number of Lines :
1
Height (Max) :
0.041 (1.05mm)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
25 %
Termination :
Diameter :
Shielding :
Unshielded
Packaging :
MouseReel
Datasheets
AFBC-Q0805-151-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN