AF816M157502-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AF816M157502-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Description
RF ANT 1.575GHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Chip
Height :
1.6002mm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-20°C
Frequency :
1.575GHz
Termination :
Solder
Factory Lead Time :
4 Weeks
Frequency Range :
1.574GHz~1.576GHz
REACH SVHC :
Unknown
Length :
8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RF/Microwave Device Type :
HELIX ANTENNA
Construction :
COMPONENT
Applications :
GPS
Max Operating Temperature :
80°C
Impedance :
50Ohm
Mount :
Surface Mount
Published :
Number of Bands :
1
Width :
1.6mm
Polarization :
LINEAR HORIZONTAL/LINEAR VERTICAL
RF Family/Standard :
Navigation
Gain :
0dBi
Frequency Group :
UHF 1GHz~2GHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
VSWR :
3
Datasheets
AF816M157502-T
TAIYO YUDEN AF816M157502-T
1 Bands Chip UHF 1GHz~2GHz Surface Mount Solder 0dBi Tape & Reel (TR) GPS
AF816M157502-T Overview
AF816M157502-T Features
With Surface Mount
Above 80°C degrees Celsius