AF0603JR-0730KL
Mfr.Part #
AF0603JR-0730KL
Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
33 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
30kOhm
Datasheets
AF0603JR-0730KL
YAGEO AF0603JR-0730KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 30kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C