AF0603FR-07768RL
Mfr.Part #
AF0603FR-07768RL
Description
RES SMD 768 OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
768Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
AF0603FR-07768RL
YAGEO AF0603FR-07768RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 768Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C