AF0603FR-07750KL
Mfr.Part #
AF0603FR-07750KL
Description
RES SMD 750K OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
750kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Working Voltage :
75V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Power Dissipation :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm