AF0603FR-0769K8L
Mfr.Part #
AF0603FR-0769K8L
Description
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
69.8kOhm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
AF0603FR-0769K8L
YAGEO AF0603FR-0769K8L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 69.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C