AF0603FR-074K99L
Mfr.Part #
AF0603FR-074K99L
Description
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/10W 0603
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Published :
Resistance :
4.99kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
AF0603FR-074K99L
YAGEO AF0603FR-074K99L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 4.99kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C