AF0603FR-0743R2L
Mfr.Part #
AF0603FR-0743R2L
Description
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/10W 0603
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
43.2Ohm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thick Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Datasheets
AF0603FR-0743R2L
YAGEO AF0603FR-0743R2L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 43.2Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C