AF0603FR-073K9L
Mfr.Part #
AF0603FR-073K9L
Description
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
yes
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Composition :
Thick Film
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.9kohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
AF0603FR-073K9L
YAGEO AF0603FR-073K9L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 3.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C