AF0603FR-07332KL
Mfr.Part #
AF0603FR-07332KL
Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/10W 0603
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
332kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
1 (Unlimited)
Datasheets
AF0603FR-07332KL
YAGEO AF0603FR-07332KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 332kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C