AF0603FR-0732K4L
Mfr.Part #
AF0603FR-0732K4L
Description
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Resistance :
32.4kOhm
Published :
Datasheets
AF0603FR-0732K4L
YAGEO AF0603FR-0732K4L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 32.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C