AF0603FR-07324KL
Mfr.Part #
AF0603FR-07324KL
Description
RES SMD 324K OHM 1% 1/10W 0603
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Published :
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Weight :
2.012816mg
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thick Film
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
324kOhm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AF0603FR-07324KL
YAGEO AF0603FR-07324KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 324kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C