AF0603FR-0730K1L
Mfr.Part #
AF0603FR-0730K1L
Description
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0603
558.8μm
Published :
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
75V
Resistance :
30.1kOhm
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
AF0603FR-0730K1L
YAGEO AF0603FR-0730K1L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 30.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C