AET20-822
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AET20-822
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
8.2mH , ET20 Thru-Hole Hrz.Mnt.
Stock
9
In Stock :
9
Manufacturer :
Product Category :
Common Mode Chokes
Filter Type :
Number of Lines :
2
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Package :
Box
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ratings :
Height (Max) :
0.787" (20.00mm)
Voltage Rating - AC :
265V
Size / Dimension :
0.866" L x 0.866" W (22.00mm x 22.00mm)
Current Rating (Max) :
700mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
574mOhm
Approval Agency :
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Series :
Voltage Rating - DC :
Product Status :
Active
Datasheets
AET20-822
Allied Components International AET20-822
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD