AE326ZJ46SN-LC
Mfr.Part #
AE326ZJ46SN-LC
Description
CONN PLG HSG FMALE 46POS INLINE
Stock
106
In Stock :
106
Number of Positions :
46 (44 + 2 Coax)
Type :
For Female Sockets
Ingress Protection :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Orientation :
N (Normal)
Shell Size - Insert :
J-46
Datasheets
AE326ZJ46SN-LC
Conesys AE326ZJ46SN-LC
AE326ZJ46SN-LC Overview
AE326ZJ46SN-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III series
AE326ZJ46SN-LC Applications
There are a lot of Conesys
AE326ZJ46SN-LC Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT