AE326ZJ29PN-LC
Mfr.Part #
AE326ZJ29PN-LC
Description
CONN PLG HSG MALE 29POS INLINE
Stock
157
In Stock :
157
Contact Size :
16
Orientation :
N (Normal)
Number of Positions :
29
Type :
For Male Pins
Features :
Shell Size - Insert :
J-29
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Datasheets
AE326ZJ29PN-LC
Conesys AE326ZJ29PN-LC
Plug Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) 29 Positions Black Zinc Nickel N (Normal) Threaded
AE326ZJ29PN-LC Overview
AE326ZJ29PN-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III series
AE326ZJ29PN-LC Applications
There are a lot of Conesys
AE326ZJ29PN-LC Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT