AE297T24B24SB-LC
Mfr.Part #
AE297T24B24SB-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 24POS PNL MT
Orientation :
B
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Type :
For Female Sockets
Number of Positions :
24
Datasheets
AE297T24B24SB-LC
Conesys AE297T24B24SB-LC
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount 24 Positions Cadmium B Bayonet Lock
AE297T24B24SB-LC Overview
AE297T24B24SB-LC Features
MIL-DTL-38999 Series II series
AE297T24B24SB-LC Applications
There are a lot of Conesys
AE297T24B24SB-LC Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT