AE167T23F32S-LC
Mfr.Part #
AE167T23F32S-LC
Description
CONN PLG HSG FMALE 32POS INLINE
Stock
4
In Stock :
4
Product Category :
Circular Connector Housings
Shell Material :
Aluminum
Contact Type :
Crimp
Shell Size - Insert :
23-32
Connector Type :
Plug Housing
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Bayonet Lock
Contact Size :
20
Shell Finish :
Nickel
Active
Housing Color :
Silver
Number of Positions :
32
Ingress Protection :
Type :
For Female Sockets
Shell Size, MIL :
Note :
Contacts Not Included
Datasheets
AE167T23F32S-LC
Conesys AE167T23F32S-LC
Plug Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) 32 Positions Nickel N (Normal) Bayonet Lock
AE167T23F32S-LC Overview
AE167T23F32S-LC Features
MIL-DTL-38999 Series I series
AE167T23F32S-LC Applications
There are a lot of Conesys
AE167T23F32S-LC Circular Connectors applications.
  • Communication
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT