AE15-EW-S12-DIN
Mfr.Part #
AE15-EW-S12-DIN
Manufacturer
Bel
Description
DC-DC ISOLATED, 15 W, 100-1000 V
Stock
9
In Stock :
9
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Size / Dimension :
3.78Lx2.13W x 1.44 H 96.1mmx54.0mmx36.6mm
Approval Agency :
CE
Voltage - Input (Max) :
1000V
Operating Temperature :
-40°C~70°C With Derating
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Outputs :
1
Series :
AE15-EW-DIN (15W)
Voltage - Output 1 :
12V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Input (Min) :
100V
Current - Output (Max) :
1.25A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
Enclosed
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
15W
Reach Compliance Code :
Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Mounting Type :
DIN Rail
Efficiency :
77%
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation :
4kV