AE10-EW-S9-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AE10-EW-S9-T
Manufacturer
Bel
Description
DC/DC CONVERTER 9V 10W
Stock
8
In Stock :
8
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Voltage - Input (Min) :
100V
Mounting Type :
Chassis Mount
Approval Agency :
CE
Operating Temperature :
-40°C~70°C With Derating
Voltage - Isolation :
4kV
Voltage - Output 1 :
9V
Number of Outputs :
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Pbfree Code :
yes
Efficiency :
76%
Size / Dimension :
3.78Lx2.13W x 1.26 H 96.1mmx54.0mmx32.0mm