ADV7400BST-110
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ADV7400BST-110
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
DO-220AA
Datasheet
Download
Description
IC DECODER VID SDTV/HDTV 100LQFP
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Package :
Bulk
Unidirectional Channels :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Type :
Zener
Supplier Device Package :
DO-220AA (SMP)
Power - Peak Pulse :
400W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Product Status :
Obsolete
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Capacitance @ Frequency :
Power Line Protection :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TransZorb®, eSMP®
Package / Case :
DO-220AA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
30.5V