ADM6326-29ARTZ-R7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ADM6326-29ARTZ-R7
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-3
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Supervisors
Voltage - Threshold :
2.93V
Terminal Pitch :
0.96mm
Threshold Voltage :
+2.93V
Watchdog Timer :
No
Number of Pins :
3
Pbfree Code :
No
Min Reset Threshold Voltage :
2.886V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminations :
3
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Position :
Dual
Max Supply Voltage :
5.5V
ECCN Code :
EAR99
Operating Supply Current :
1μA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Channels :
1
Number of Monitored Inputs :
1
Overvoltage Threshold :
2.974V
Min Supply Voltage :
1V
Supply Voltage :
3V
Lead Free :
Contains Lead
Max Reset Threshold Voltage :
2.974V
Reset Timeout :
100ms Minimum
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
JESD-609 Code :
e3
Undervoltage Threshold :
2.886V
Reset Delay Time :
185 ms
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 3 weeks ago)
Pin Count :
Adjustable Threshold :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reset :
Active Low
Mount :
Surface Mount
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Length :
2.9mm