ADM6319C46ARJZ-RL7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ADM6319C46ARJZ-RL7
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Supervisors
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Number of Pins :
5
Min Supply Voltage :
1V
Max Reset Threshold Voltage :
4.699V
Output :
Push-Pull, Push-Pull
Min Reset Threshold Voltage :
4.561V
Max Supply Current :
20μA
Base Part Number :
ADM6319
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 week ago)
Length :
2.9mm
Terminal Position :
Dual
Lead Free :
Contains Lead
Reset Delay Time :
280 ms
Overvoltage Threshold :
4.699V
Reset :
Active High/Active Low
JESD-609 Code :
e3
Number of Functions :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Nominal Supply Current :
20μA
Undervoltage Threshold :
4.561V
Mounting Type :
Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of Terminations :
5
Adjustable Threshold :
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Monitored Inputs :
1
Max Supply Voltage :
5.5V
Watchdog Timer :
No
Mount :
Surface Mount
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Reset Timeout :
140ms Minimum
Threshold Voltage :
+4.6V
Operating Supply Current :
Number of Channels :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Voltage - Threshold :
4.63V
Supply Voltage :
3.3V