ADHE00252012R33MQ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ADHE00252012R33MQ1
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
330 nH
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Material - Core :
Metal
DC Resistance (DCR) :
22mOhm Max
Q @ Freq :
Frequency - Self Resonant :
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
ADHE
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
4.7 A
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
6.2A
Features :
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±20%
Type :
Drum Core, Wirewound
Chilisin Electronics ADHE00252012R33MQ1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD